GEA - za napredne učenike

GEA

Projekt Gea predstavlja originalni program rada s nadarenim učenicima, a kreiran je u osnovnoj školi «Marjan».

Ravnateljica Zdenka Barović koordinirala je cjeloviti projekt Gea i organizacijski pomogla njegovu realizciju.

OŠ «Marjan» prijavila je ovaj projekt na natječaj Ministarstva prosvjete i športa koje je ocijenilo izvrsnom ocjenom i jedinom na području Splita odobrilo realizaciju uz materijalnu potporu. Tako je škola postala bogatijom za kompjutersku konfiguraciju i djelomično preuređenje učionice matematike.

Učenici su se angažirano uključili u projekt, te svojim znanjem i motivacijom došli do novih i poticajnih rezultata iz područja geometrije koji su predloženi kao dio dodatnog i redovnog nastavnog procesa.
Dakle, ovim projektom OŠ «Marjan» istaknula je važnost poticanja i pomaganja obrazovanja nadarenih učenika, ali i stjecanja suvremenih spoznaja u svijetu gdje se sadržaj znanja u zadnjih pet godina udvostručio.