Prometna grupa – Sigurno u prometu

U školskoj godini 2022./2023. u sklopu izvannastavne aktivnosti Prometna grupa pripremala se za natjecanje u Sigurno u prometu koje na razini države organizira Hrvatski autoklub (HAK). U pripremama su sudjelovali učenici petih razreda kroz usvajanje prometnih propisa i pravila te praktičnih vježbi na školskom poligonu. Za teoretski dio koristili smo znanja usvojena i iz poglavlja Promet obrađenog u sklopu tehničke kulture, razne izvore na internetu (prometna učilica…) te priručnik ''Biciklom sigurno u prometu'' izdan od strane HAK-a. Za praktične vježbe koristili smo 3 školske bicikle te razne rekvizite koje osigurala škola ili su ih izradili sami učenici.

Nakon školskog natjecanja formiran je tim od dvije najbolje učenice te dva najbolja učenika koji su sudjelovali na županijskom natjecanju organiziranom 28. travanja na biciklističkom poligonu u Splitu. Prometna grupa nastavlja sa radom sa ciljem podizanja prometne kulture kod djece te pripremanjem istih za aktivno sudjelovanje u prometu sa nadom da dio te kulture prenesu i na odrasle. Kako je sve izgledalo na natjecanju pogledajte u galeriji slika.

objavio: Boris Aračić   datum: 1. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »