Program „Činimo dobro uz Otisak srca“

Kroz međunarodnu mobilnu platformu DoGood People uspješno je proveden program Činimo dobro Otiskom srca u okviru kojega je preko 700 učenika iz 33 osnovne i srednje škole iz cijele RH ispunilo 658 skupnih izazova usmjerenih prema povećanju svjesnosti djece i mladih o globalnim ciljevima održivog razvoja UN-a. Čast nam je pohvaliti se da su učenici 1.b s učiteljicom Veselom Višić i učenici 3.a s učiteljicom Anđelkom Vugdelijom bili dio hvalevrijednog programa.

Klikni opširnije za detaljnije informacije o projektu. (fotogalerija)

Program je započeo 24. siječnja i trajao je do 6. veljače 2023. godine te su u tom periodu ispunjavali niz izazova i predstavljali samoizazove kojima su pokazali svoj utjecaj u zaštiti planeta Zemlje. Skupni izazovi podrazumijevali su uključivanje učenika u izvršavanje određenih zadataka s ciljem povećanja svjesnosti djece i mladih o UN-ovim globalnim ciljevima održivog razvoja pod mentorstvom svojih voditeljica. Učenici su trebali odraditi 10 izazova (gašenje svjetla pri izlasku iz učionice, sortiranje otpada, dijeljenje hrane drugima, održavanje utakmice protiv diskriminacije između dječaka i djevojčica, izrada plakata o različitostima, pisanje pisma starijima, odvajanje stare odjeće da doniraju drugima i sl.) te podijeliti s drugima unutar aplikacije izazove koje su sami osmislili. Za to su dobivali bodove. Uz određenih 10 izazova, učenici su odradili još dodatnih 10 samoizazova.

Kroz inovativnu aplikaciju učenicima se pružila mogućnost osobnog i zajedničkog doprinosa prema ostvarivanju bolje budućnosti s obzirom na to da su se kroz provedbu Programa osvijestili da se kroz jednostavne i svakodnevne rutine može postići značajan utjecaj povezan s ciljevima održivog razvoja.

objavio: Boris Aračić   datum: 25. 4. 2023.

« Svibanj 2024 »