Učenik za učitelja i Uzmi me za ruku

Djelatnici OŠ Marjan - PO KBC Firule, točnije voditeljica Božena Škarica te učiteljice razredne nastave Lana Borčić i Ivana Jurin, osmislile su dva projekta s učenicima od prvog do osmog razreda koji se nalaze na bolničkom liječenju, a koji su istodobno uključeni u nastavni proces OŠ Marjan - PO KBC Firule.

Riječ je o projektima Učenik za učitelja i Uzmi me za ruku, a cilj projekata je povezati učenike i učitelje na jednoj posebnoj razini međusobne suradnje i uvažavanja. Projekti su i humanog i humanitarnog karaktera koji oplemenjuju boravak djece na Dječjem odjelu KBC Firule.

Klikni opširnije za detaljnije informacije o projektima. (fotogalerija)

Vjerujemo kako je uključivanje djece u projekt doprinijelo njihovom boljem raspoloženju, ali i bržem oporavku. Projekti su zamišljeni kao likovne aktivnosti – oslikavanje (crtanje, bojanje, preslikavanje, otiskivanje…) platnenih torbi i učiteljskih kuta motivima po izboru djeteta, a cijeli je proces prilagođen njihovom zdravstvenom i općem stanju.

Voditeljica Božena Škarica prezentirala je projekte glavnoj sestri Dječjeg odjela Biljani Mijač, univ. bacc. med. techn. koja je isti predstavila liječnicima i sestrama. Oni su vrlo pozitivno reagirali i odlučili se i sami uključiti u provedbu projekta na način da učiteljima doniraju svoje liječničke mantile.
Oslikavanje mantila provedeno je kroz dvije faze – oslikavanje loga OŠ Marjan realizirano je zahvaljujući donaciji OŠ Sućidar i Grafičkoj školi.
Druga faza uključila je djecu – učenike na bolničkom liječenju koji su mogli mantil personalizirati svojim potpisom ili nekim crtežom.

Projekt Uzmi me za ruku uspješno je realiziran kroz nekoliko faza.
Projekt je zamišljen kao samodostatan projekt za sredstva koja će kasnije biti korištena za potrebe Škole u bolnici tj. za školski pribor učenika koji se nalaze na bolničkom liječenju na Dječjem odjelu KBC Firule. Oslikane platnene torbe bit će plasirane na tržište na školskoj prodajnoj izložbi u povodu obilježavanja Dana škole.
Učitelji koji rade u PO KBC Firule donirali su sredstva za kupnju platnenih torbi i boja za tekstil. Torbe su oslikane matricom različitih oblika (srce, leptir, ptica….) unutar kojih su djeca, ali i njihovi roditelji vrlo rado dali svoj pečat u obliku potpisa.
Reakcije djece bile su izuzetno pozitivne da eto i oni mogu učiniti nešto za svoje učitelje, ali i drugu djecu.

Oba projekta uspješno su realizirana i bit će predstavljena na svečanosti obilježavanja Dana škole.
Sva prikupljena sredstva od prodaje platnenih torbi bit će iskorištena za kupnju školskog pribora za naše učenike u bolnici.

objavio: Boris Aračić   datum: 24. 4. 2023.

« Svibanj 2024 »