Projekt Avanture iz lektire

Učenici 4. a i 4. b razreda su sa svojim učiteljicama Anđelkom Vugdelijom i Ankicom Zec pokazali da čitanje lektire može biti zabavno i dinamično. Lektira Snijeg u Splitu im je donijela puno uzbuđenja i avantura. Vođenim zadacima, učenici su na spontan način zakoračili u svijet ideja. Učenici su radili samostalno, u paru i skupno. Izradili su lektirne mape i modele glavnih junaka, prepričavali su priču koristeći rap glazbu, izražavali pantomimom najdraži dio knjige, igrali se starom igrom za koju su saznali iz lektire i oblikovali parlaonicu. Korištenjem kreativnih  zadataka i maštovitih ideja, učenici su iskazali maštu i znatiželju koje direktno utječu na ljubav prema čitanju i knjizi. Učenici obaju razrednih odjela nisu krili oduševljenje kreativnim aktivnostima.

Najveselije je bilo na susretu s piscem Matkom Marušićem koji je svjedočio o nastanku priče. Svi su mu željeli reći svoje dojmove, razmišljanja, postaviti mnogo pitanja... Na slikovit i humorističan način pisac je veselim četvrtašima približio roman. Čuli su prepuno savjeta koje mogu pratiti tijekom svojeg života. Zaključili su kako su poruke iščitane iz djela zaista snažne, a vrijednosti poput zajedništva i prijateljstva doista bezvremenske.

fotogalerija

objavio: Boris Aračić   datum: 14. 3. 2024.

« Travanj 2024 »