Intervju s profesoricom Nevenkom Mistrić Gulin

Dobar vam dan! Za početak mi recite koliko dugo ste profesorica likovnog?

Radim u našoj školi već 31 godinu.

Volite li svoj posao?

Obožavam ovaj posao i rad sa učenicima na pronalaženju novih kreativnih ideja u nastavnom procesu i umjetnosti uopće.

Imate li novih uspjeha u poslu?

I ove godine smo sudjelovali na LIK-U i natjecali se na razini škole, županije i na državnoj razini. U školi su radili radove za LIK sedmi i osmi razredi iako je predviđeno da se na ovoj smotri natječu svi učenici od 1. do 8. razreda svih Osnovnih škola u Hrvatskoj. Na županijsku izložbu smo poslali 10 radova, a od toga će rad učenice Dore Trogrlić (7.a) ići na državno natjecanje. Izložba je bila u Muzeju grada Splita.

Kako prepoznate likovni talent kod učenika?

Djeca se rađaju s tim talentom i to se ne može naučiti.

Koju biste srednju školu preporučili učenicima koji su likovno nadareni i žele se time baviti?

Preporučila bih im srednju Umjetničku školu.

Koliko dugo je trajalo vaše školovanje?

Moje je školovanje trajalo 16 godina, ali sam i proširivala svoje stručno školovanje sa područjem predškolskog odgoja sociologije, književnosti i talijanskog jezika. Ove godine sam i promovirana u status učitelj-mentor. Mislim da čovjek uči dok je živ, a ako uči o onome što voli i što je područje njegovog interesa to ima veći učinak.

Koji Vas još posao privlači?

U slobodno vrijeme i sama slikam i izlažem slike, idem na likovne kolonije koje se organiziraju u humanitarne svrhe. Zadnja na kojoj sam bila je za djecu i osobe s mentalnom retardacijom ''Kamenčići'' koja djeluje na području Šibensko-kninske županije u rujnu 2010. godine.

Kako iskazujete svoju umjetnost?

Svoju umjetnost iskazujem raznim radovima, grupama, natjecanjima, izložbama, promjenama frizure i zalaganjem da učenike uvijek poučim nečem novom.

Jeste li strogi u ocjenjivanju?

Ne znam koliko sam stroga u ocjenjivanju, ali poštujem trud, rad i volju. Poštujem i vidim kad se učenik trudi i zalaže na satu, kada sluša i ne priča i kada radi ono što mu se zada.

Hvala Vam na vašim odgovorima i pristanku na ovaj intervju!

Nema na čemu!

« Srpanj 2018 »