Dani sporta

Učenici razredne nastave, zajedno s učiteljicama, planirali su obilježiti Dan škole u vedroj i prijateljskoj atmosferi uz prezentaciju sportskih igara.

Cilj je bio okupiti sve učenike razredne nastave, odigrati različite prijateljske utakmice (natjecateljske štafetne igre, graničare, plesne aktivnosti u paru i skupinama) te ih poticati na sudjelovanje i bodrenje ostalih učenika.

Obzirom na epidemiološku situaciju, planirano se nije moglo provesti na način kako smo zamislili. Ipak, prilagodili smo se situaciji  i promovirali tjelesne aktivnosti u funkciji očuvanja i poboljšanja  zdravlja. Učenici su proveli razredna natjecanja u četiri discipline: brzo trčanje na 40 m, preskakivanje vijače, podizanje trupa i skok u dalj. Vodeći razredni rezultati su se bilježili u tablicu gdje smo istakli najuspješnije i dodijelili priznanja najboljima u generaciji.

Ono na što smo posebno ponosni su razgovori učenika razredne nastave s poznatim sportašima. Zahvaljujući našim učenicima Marti StrinićFranku PletikosiFrani Jakovu Grgureviću te Franku Mrduljašu, povezali smo se s renomiranim imenima hrvatskog sporta. Ivan Strinić, Ante Grgurević, Zlatko Dalić, Ivan Tucak, Ivan Jurić, Veljko Mršić, Stipe Pletikosa i Blanka Vlašić strpljivo su i detaljno odgovarali na postavljena pitanja naših učenika. Izuzetno smo im zahvalni što su izdvojili vrijeme i uputili nam prekrasne poruke kroz odgovore koje su nam dali.

read.bookcreator.com/ov4R7ouXf4Pom5TinF9uYL2Ifkt1/kRuD4CpHSFCJyDibTMZj1w

objavio: Boris Aračić   datum: 25. 5. 2021.

« Travanj 2024 »