Dan kruha

Obilježavanje Dana kruha u našoj školi

Danas, 26.10.2017., je dan kada posebno zahvaljujemo Bogu jer nam je u ruke dao kruh.

Učenici naše škole sakupili su novac za potrebite, a svaki učenik je donio  po jednu voćku. Mi, prvopričesnici, bili smo posebno uzbuđeni i sretni. Priredili smo malu svečanost s nekoliko pjesama, igrokazom i molitvom. Vrijeme prolazi, a priredba se bliži… Lako je samo ako vjeruješ u Boga i ljubiš ga. Radujemo se i tome što u ruke primamo blagoslovljen kruh, a voćke stavljamo u kutije dobrote. Ljubav se širi i dijeli po školi. U našoj učionici smo s užitkom pojeli blagoslovljeni kruh.

Ovaj dan je bio poseban, a dojmove o njemu ćemo prepričavati i sutra.

Anja Poljak, 3.a

Obilježavanje Dana kruha u našoj školi

Mi smo trećaši i prvopričesnici Osnovne škole Marjan. U našoj smo školi 26.10.2017. zajedno proslavili Dan kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje.

Nekoliko smo se dana pripremali za svečanost. Pripremili smo molitvu, igrokaz i pjesme. Prikupljali smo po jednu kunu i voćku za siromašne i gladne obitelji. Na kraju priredbe svećenik je blagoslovio kruh i svi smo otišli sretni u učionice.

Ova je proslava Dana kruha bila zbilja posebna.

Ivana Lešnjak, 3.a

Djelić atmosfere pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Vesna Čavka   datum: 27. 10. 2017.